چاپ        ارسال به دوست

حضور چشمگیر دانشگاه نبی‌اکرم (ص) در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی

دانشگاه نبی‌اکرم (ص) با ارائه طرح‌های فناورانه در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی حضور یافته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه نبی اکرم (ص)، سیستم حمل مرسولات توسط ربات پرنده هوشمند یکی از طرح‌های فناورانه‌ی دانشگاه نبی اکرم (ص) است که توسط فرشید پالدی، پویا آقازاده و علیرضا بابایی ساخته شده و در مرحله‌ی داوری ثبت اختراع قرار دارد.

این طرح بر چهار اساس واحد انتقال مرسولات، ایستگاه‌های دریافت و توزیع مرسولات، سامانه مرکزی و سامانه کاربری استوار است.

بارگیری مرسولات از مبدا و تحویل کالا به ایستگاه‌ها توسط ربات‌های پرنده انجام می‌گیرد و مکان‌یابی به کمک جی‌پی‌اس، تشخیص موانع با پردازش تصویر، فرود اضطراری در صورت بروز مشکل فنی، تشخیص خودکار ایستگاه‌ها و محل فرود و پرواز بهینه در شرایط آب و هوایی متفاوت از ویژگی‌های این سیستم است.

دریافت کالا از ربات‌های پرنده، نگهداری و توزیع امن به مشتری توسط واحد ایستگاه دریافت و توزیع مرسولات انجام می‌گیرد که شامل امکاناتی نظیر سیستم تعویض و شارژ باتری ربات، بهینه‌ترین ساختار نگهداری مرسولات، تماس با مراکز امنیتی در صورت بروز تهدید، گزارش به مشتری در صورت اقدام به دریافت مرسوله، بخش مخصوص فرود ربات با امکان کنترل سلامت ربات، هویت سنجی ربات و تطبیق با گزارش سامانه و .... است.

کنترل تمام سیستم‌ها و ایجاد هماهنگی بین ان‌ها برعهده‌ی سامانه  مرکزی و گزارش مرسولات و مشخصات امنیتی تخویل مرسوله برعهده‌ی سامانه کاربری است.

طراحی، شبیه‌سازی و ساخت سیستم رباتیک کمک راه برنده برای توان بخشی بیماران فلج و ام اس توسط شیرکو پیری دومین طرح فناورانه‌ی دانشگاه نبی اکرم (ص) است.

این سیستم، یک سیستم کنترلی پیشرفته با برد آردوینو و ماژول‌های مخصوص پیاده سازی شده و مخصوص بیمارانی است که بر اساس تشخیص فیزیوتراپ به راه رفتن مجدد و توانبخشی نیاز دارند.

کنترلر آن به روش PIDهوشمند پیاده سازی شده و قابلیت تعادل و تحمل وزن بیماران مختلف را دارد و به صورت هوشمند بین واکر و بیمار تعامل ایجاد می‌کند.


١٠:٥٨ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٣٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٠٥تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.